ŠETRITE ČAS
ORDINUJTE ONLINE
MAIA MD je jednoduchý a moderný systém na komunikáciu medzi vami a poistencami VšZP.
JEDNODUCHOSŤ
MAIA MD je nastavená tak, aby ste mohli pracovať moderne, efektívne a bez stresu.
BEZPEČNOSŤ
Všetky údaje v MAIA MD sú absolútne v bezpečí a vaša komunikácia s pacientmi je dôverná.
SPOKOJNOSŤ
Prázdnejšie čakárne a menšie riziko šírenia chorôb znamenajú spokojnejších pacientov.
VYŠŠÍ PRÍJEM
S MAIA MD si užívate nielen spokojnosť pacientov, ale aj vyšší príjem pre ambulanciu.
Ako to funguje?
Pacient popíše symptómy
Inteligentný nástroj Symptom Checker poskytne pacientovi pomoc pri popise príznakov, vďaka čomu vie pacient v komunikácii s vami lepšie pomenovať svoje subjektívne potiaže.
Komunikujete s pacientom
Pacient vám odošle svoje symptómy a čaká na vašu reakciu. Keď sa s ním spojíte cez MAIA MD chat, pacient vám pošle podrobnejší popis svojho problému alebo doplní fotografie.
Uzavriete pacientov prípad
Pacienta môžete objednať na dodatočné vyšetrenie alebo mu vystaviť recept či potvrdenie. Ak to nie je potrebné, otvorený prípad uzavriete a môžete pomáhať ďalším pacientom.
ČO JE NA MAIA MD NAJLEPŠIE?
PLÁNOVANIE
PREVENTÍVNYCH PREHLIADOK

Systém plánovania prehliadok je natoľko efektívny, že sa zaobídete bez toho, aby vám pacienti museli neustále volať. Všetko vyriešite priamo v aplikácii MAIA MD.

PLÁNOVANIE
NÁVŠTEV PACIENTOV

Svoj prehľadný kalendár priamo v MAIA MD môžete spravovať veľmi jednoducho – akonáhle si dátum zadáte do kalendára, pacientovi sa do jeho kalendára zapíše automaticky.

OZNAM
PRE PACIENTOV

Stáva sa, že pacientov potrebujete informovať hromadne a rýchlo – vďaka MAIA MD môžete poslať oznam svojim pacientom len pár kliknutiami.

ZASTUPOVANIE
POČAS DOVOLENKY

Ak potrebujete svojich pacientov informovať o zástupe počas vašej dovolenky, túto informáciu môžete dočasne zahrnúť do svojho verejne prístupného profilu a zároveň môžete pacientom poslať oznam.

HISTÓRIA
PRÍPADOV PACIENTA

Všetky prípady máte k dispozícii v prehľadných kategóriách – Uzavreté prípady a Otvorené prípady. Pri otvorených prípadoch si viete jednoduchým náhľadom skontrolovať, v akom stave je riešenie prípadu.

SPOLUPRÁCA
SO ZDRAVOTNOU SESTROU

MAIA MD nezabúda na dôležitosť zdravotnej sestry, a preto má vaša zdravotná sestra v MAIA MD systéme takmer všetky možnosti, ktoré máte k dispozícii vy. Vašu prácu to výrazne zefektívni.

ONLINE
CHAT

So svojimi pacientmi môžete komunikovať, nech sú kdekoľvek. Stačí im prístup k internetu. Výrazne to zvýši rýchlosť vašej komunikácie a zníži riziko rozširovania nákazy.

NOTIFIKÁCIE
NA MOBIL PACIENTA

Nech už napíšete oznam, zadáte do kalendára termín prehliadky, alebo odpíšete na pacientovu správu, váš pacient je automaticky informovaný vďaka upozorneniu, ktoré mu príde do mobilu.

RÝCHLE
VYHĽADÁVANIE

Pacientov a ich prípady nemusíte zložito vyhľadávať a strácať tak čas. V systéme MAIA MD máte rôzne možnosti prehľadného vyhľadávania, ktoré vašu prácu výrazne urýchlia.

FAQ

Často kladené otázky

Je MAIA MD súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti?

K poskytovaniu zdravotnej starostlivosti dochádza v momente, kedy začne pacient svoje zdravotné problémy konzultovať priamo s lekárom.

Je potrebné MAIA MD inštalovať?

Nie. Stačí vám mobil, tablet alebo počítač so štandardnými prehliadačmi a s prístupom k internetu.

Mám prístup k MAIA MD aj po skončení mojich ordinačných hodín?

Prístup k MAIA MD máte kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí mať pripojenie k internetu. Je len na vás, či sa budete svojim pacientom venovať výlučne počas ordinačných hodín alebo aj po nich.

Prečo je MAIA MD dostupná iba pre niektorých lekárov?

MAIA MD je dostupná pre vybraných lekárov iba dočasne, v rámci pilotnej fázy. Všetci lekári, ktorí sú súčasťou pilotnej fázy MAIA MD sú členmi Združenia všeobecných lekárov pre dospelých Slovenskej republiky.

Pacienti, ktorí majú v pilotnej fáze projektu prístup ku všetkým funkciám systému MAIA MD, musia byť pacientmi týchto lekárov a musia byť poistení vo Všeobecnej zdravotnej posiťovni.

Keďže systém MAIA MD je unikátny a na Slovensku nemá obdobu, jeho celoplošná aplikácia si žiada čas a trpezlivosť.

Po úspešnom zavŕšení pilotného projektu očakávame rozšírenie používania MAIA MD po celom Slovensku.

Aké benefity mi prináša MAIA MD?

V rámci pilotného projektu sa tím MAIA MD zameriava na zavedenie moderných telemedicínskych služieb do zdravotníctva. Projekt umožňuje používať bezpečnú, jednoduchú a modernú komunikáciu medzi pacientmi a lekármi, ktorá znamená pohodlnejšiu a efektívnejšiu službu poskytovania zdravotnej starostlivosti poistencom VšZP.

Lepšia dostupnosť služieb
Pacient môže využívať MAIA MD kdekoľvek, kde sa môže pripojiť k internetu. Má teda možnosť bezpečnej sebadiagnostiky  a relevantné informácie od svojho lekára poruke kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí, že má pacient mobil, tablet alebo počítač a prístup k internetu.

Zníženie počtu zbytočných návštev
Keďže pacienti vďaka MAIA MD môžu konzultovať svoju diagnózu a postup riešenia svojho zdravotného problému online, zníži sa počet prípadov o prípady, ktorých liečba nevyžaduje osobnú návštevu.

Časová úspora
Znížením počtu zbytočných návštev a vyšetrovaním len opodstatnených prípadov ušetríte ambulancii množstvo času, ktorý viete efektívne rozdeliť medzi dôležité úkony, ktoré potrebujete riešiť.

Zvýšenie produktivity ambulancie
S efektívnejším manažmentom pacienta  a s časovou úsporou,  ide pre lekára ruka v ruke možnosť venovať sa ďalším prípadom a tým aj zvyšovanie produktivity ambulancie.

Efektívny manažment pacienta
V MAIA MD máte na jednom mieste komplexný prehľad informácií o pacientovi. Od základných údajov o jeho alergiách, cez detailný prehľad predošlých ochorení, až po informácie z jeho sebadiagnostiky.

Jednoduché plánovanie
Rýchlo a spoľahlivo viete všetkým pacientom naraz odoslať oznam o zmene ordinačných hodín či dovolenke a podľa vami personalizovaného kalendára máte na jednom mieste kompletný prehľad o naplánovaných úkonoch.

Zjednodušenie komunikácie medzi pacientom a lekárom
Komunikácia medzi pacientom a lekárom si vďaka MAIA MD nevyžaduje osobné stretnutie – priamo v aplikácii má totiž lekár i pacient k dispozícii bezpečný a dôverný chat, ktorý slúži ako jednoduchý komunikačný nástroj. Navyše, svoj vlastný používateľský prístup do MAIA MD má aj zdravotná sestra.

Zvýšenie informovanosti pacientov
Jednoduchý inteligentný nástroj Symptom Checker je pre pacientov pomôckou na efektívnu sebadiagnostiku. Pacienti sú tak viac informovaní o pravdepodobnom ochorení, jeho priebehu a spôsobe liečby.

Vďaka profilu lekára a oznamom sú taktiež včas informovaní o dôležitých informáciách od svojho lekára. (Napr. dovolenka, zastupujúci lekár, zmena ordinačných hodín)

Eliminovanie neodborných zdrojov
Na rozdiel od pochybných článkov a diskusných stránok na internete, prostredníctvom MAIA MD má pacient prístup k overeným informáciám a svoje zdravotné problémy môže konzultovať priamo so svojim lekárom.

Vyššia spokojnosť pacientov i lekárov
Efektívne využívanie jednoduchého a používateľsky priateľského systému je pre pacientov, aj pre lekárov unikátna príležitosť, ako zvýšiť obojstrannú spokojnosť s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Som povinný poskytovať pacientom poradenstvo o tom, ako majú MAIA MD používať?

Ako lekár nie ste povinný poskytovať pacientom informácie o používaní MAIA MD. Môžete (no nemusíte) svojich pacientov o možnosti využívať MAIA MD informovať.

Pacienti majú možnosť priamo v aplikácii MAIA MD zistiť, ako  MAIA MD funguje a ako ju majú správne používať. Viac informácií nájdu na našej stránke pre poistencov.

Má moja zdravotná sestra v MAIA MD rovnaký prístup k pacientom ako ja?

Vaša zdravotná sestra má do MAIA MD vlastný prístup, vďaka ktorému má všetky informácie, ktoré ako zdravotná sestra potrebuje. Tu nájdete návod, ako pridať svoju zdravotnú sestru do MAIA MD: Lekár – Pridanie zdravotnej sestry

VIDEONÁVODY
S našimi videonávodmi rýchlo zistíte, že MAIA MD je praktický a jednoduchý systém pre všetkých.