Covid-19

PROSÍM NECHOĎTE K LEKÁROVI.

SPOJTE SA ONLINE.

Chránite tak lekárov, personál aj seba. Sme tu pre vás v mimoriadnej prevádzke úplne zadarmo a bez viazanosti na poisťovňu.

KOMUNIKÁCIA S LEKÁROM

Aj počas krízového stavu je dôležité, aby všetci a najmä zraniteľné skupiny obyvateľstva, ktoré sú vystavené zvýšenému riziku, mali prístup k svojim lekárom, keď sa cítia chorí, potrebujú lieky alebo majú otázky.

Pacienti majú aj iné zdravotné potreby, ktoré nesúvisia s koronavírusom, ale mnohí sa obávajú ísť do zdravotníckej starostlivosti zo strachu z nákazy.

Telemedicína sa ukázala byť veľmi užitočným nástrojom pri riešení potrieb pacientov ako napríklad počas chrípkovej sezóny, zlepší našu kolektívnu schopnosť riešiť COVID-19, ak zasiahne vo väčšom rozsahu.

PROSÍME POUŽITE NAŠU TELEMEDICÍNSKU PLATFORMU AKO KOMUNIKAČNÝ KANÁL S VAŠIM VŠEOBECNÝM LEKÁROM.
Po celú dobu krízového stavu bude MAIA zadarmo a náš tím pripravený vám čo najrýchlejšie sprostredkovať online komunikáciu so zdravotníckym personálom.
Pre pacienta

1

Kliknite na registrovať alebo si stiahnite aplikáciu do mobilu.

2

REGISTRUJTE SA A NÁJDITE SVOJHO LEKÁRA

Ak po založení profilu nenájdete vášho všeobecného lekára v zozname, prosíme priraďte sa k Dr. MAIA. Bude sa vám venovať technicky tím aby vášho lekára pridal alebo odpovie zdravotnícky personál na otázky spojené so šíriacim sa vírusom.

3

MÔŽETE KOMUNIKOVAŤ SO SVOJÍM LEKÁROM

BEZPEČNÝ CHAT

Bezpečná komunikácia cez chat medzi lekárom a pacientom

DOKUMENTY A FOTKY

Odosielanie a prijímanie dokumentov a fotografií.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Prijímanie dôležitých oznamov a informácii od lekára pacientom.

DOSTUPNOSŤ

Prístup cez PC aj mobilné aplikácie.

LEKÁRI

AK STE LEKÁR REGISTRUJTE SA A UMOŽNITE SVOJIM PACIENTOM ABY SA S VAMI SPOJILI NA DIAĽKU.

Počas tohto obdobia je potrebná starostlivosť aj u pacientov s iným ako respiračným ochorením.

MAIA vám umožní skríning pacientov, priraďovanie rizikovej kategórie, zodpovedanie otázok a odporúčanie ďalších krokov, ktoré by mal pacient urobiť z ordinácie alebo z domu.

V PRÍPADE POTREBY JE VÁM STÁLE K DISPOZÍCII TECHNICKÁ PODPORA

mailom na podpora@maiamd.sk telefonicky na 0901 703 981

ako to funguje?

faq

Často kladené otázky

Registrácia do MAIA MD je veľmi jednoduchá. Po kliknutí na www.maiamd.sk kliknite na Som pacient, prejdite myšou na stránke smerom dolu, kliknite na Chcem sa liečiť online. A vyplňte formulár. Návod nájdete aj tu: Pacient – Registrácia

Nie. Stačí vám mobil, tablet alebo počítač so štandardnými prehliadačmi a s prístupom k internetu.

Pre pacientov je k dispozícii aj mobilná aplikácia na stiahnutie:

Apple iOS

Android

MAIA MD vám pomôže so stovkami rôznych symptómov. Vďaka inteligentnému systému Symptom Checker zistíte najpravdepodobnejšiu diagnózu aj s podrobným popisom. Ak potrebujete radu od lekára, váš všeobecný lekár vám zadarmo poradí priamo v aplikácii MAIA MD.
K poskytovaniu zdravotnej starostlivosti dochádza v momente, kedy začnete svoje zdravotné problémy konzultovať priamo s vaším lekárom.

Áno. Jednou z najväčších výhod MAIA MD je, že aplikáciu môžete používať kdekoľvek, kde máte pripojenie k internetu.

MAIA MD v súčasnosti združuje iba všeobecných lekárov pre dospelých.

Konto MAIA MD sa viaže výhradne na jedného konkrétneho pacienta. Ak má zdravotný problém váš rodič alebo iný dospelý príbuzný, je vhodné, aby dotyčná osoba svoje zdravotné problémy riešila sama a so svojím všeobecným lekárom.

Ak váš všeobecný lekár nie je v MAIA MD, môžete ho do MAIA MD pozvať.

Keďže systém MAIA MD je unikátny a na Slovensku nemá obdobu, jeho celoplošná aplikácia si žiada čas a trpezlivosť. Po úspešnom zavŕšení pilotného projektu očakávame rozšírenie používania MAIA MD po celom Slovensku.

V MAIA MD nájdete svojho všeobecného lekára niekoľkými jednoduchými klikmi hneď po zaregistrovaní.

 

MAIA MD je pre pacientov úplne zadarmo.

Ak máte urgentný problém, návštevu lekára v žiadnom prípade neodkladajte. Ak si to situácia vyžaduje, neváhajte navštíviť pohotovosť, prípadne zavolať na č. 112.
Svojmu lekárovi môžete napísať kedykoľvek – stačí mať pripojenie k internetu.

Komunikácia medzi vami a vaším lekárom je absolútne dôverná. Dbajte však na to, aby ste nikomu nedávali prihlasovacie údaje k svojmu MAIA MD kontu.